17. SydneyJakiś czas temu otrzymałam wiadomość na PC z pytaniem czy jestem chętna na swap :) od PennyH. Gdy zobaczyłam że jest z Australii to nie było się nad czym zastanawiać. PennyH kolekcjonuje pocztówki z wszystkich powiatów w Polsce - co dość mocno mnie zdziwiło :)
Znalezienie pocztówki z mojej miejscowości graniczyło z cudem, ponieważ takowych tutaj nie ma. Ale mam! Udało się dosłownie cudem ;) Nie jest ona powalająca, ale nie ma co narzekać. Najważniejsze że główny warunek spełnia.

Oczywiście otrzymałam pocztówkę przedstawiającą Sydney Opera House i Harbour Bridge nocą -uwielbiam takie kartki.
Sydney Opera House – budynek w stylu nowoczesnego ekspresjonizmu, położony na przylądku Bennelong Point. Głównym architektem był Jørn Utzon, który został uhonorowany w roku 2003 Nagrodą Pritzkera. Budynek opery został wpisany 28 czerwca 2007 roku na listę światowego dziedzictwa UNESCO. I tutaj naszła mnie myśl... może zacząć zbierać pocztówki z obiektami UNESCO ? Dość duże wyzwanie ;)
Most Harbour Bridge o rozpiętości 495,6 metrów został oddany do użytku 18 marca 1932. Jest on jednym z największych mostów łukowych na świecie, ze względu na formę otrzymał przezwisko "wieszak" (coathanger). Przedsiębiorstwo BridgeClimb organizuje zabezpieczone wejścia na szczyt łuku, które cieszą się dużą popularnością wśród turystów.


Co to jest swap?
Swap to wymiana niemal identyczna jak ta oficjalna, z tą różnicą, że kartkę otrzymujesz od osoby, do której kartkę wysyłasz. Jeśli na profilu osoby, z którą chciałbyś się wymienić (spodobała Ci się konkretna kartka wysłana przez nią, zależy Ci na kartce z kraju, z której dana osoba pochodzi) w rubryce Interested in direct swaps widnieje „Yes” wówczas możesz śmiało wysyłać do niej wiadomość. Jeśli osoba będzie na wymianę chętna wymieniacie się adresami i wysyłacie sobie nawzajem kartki. Oczywiście można też próbować pisać do osób, które mają zaznaczone „No”, należy się jednak liczyć z brakiem odzewu. 

źródło: http://www.postcrossing.com.pl 

( 26.10.12r. -> 07.11.12r. )

1 komentarze:

    co to za strona pc? prsoze dopisz na moim blogu albo : marla5@onet.pl bardzo zalezy mi na tym .

     

Blogger Templates by Blog Forum